Kniha do vlaku

Dobřichovická knihovna si pro vás na březen, měsíc, který je spojován s knihou a čtenáři, připravila malé překvapení. V čekárně dobřichovického nádraží na vás od 11. března 2016 čeká nová knihovna. Myšlenkou této knihovny je zpříjemnit lidem cestu, nebo čekání na vlak, ale také dát druhou šanci vyřazeným knihám a podpořit čtenářství.

Projekt Kniha do vlaku vznikl v roce 2014 v mikulovské knihovně a postupně se rozšiřuje do dalších měst a obcí. Jsem ráda, že se tento projekt podařilo uskutečnit i u nás, a proto bych chtěla poděkovat za spolupráci Městu Dobřichovice, přednostovi dobřichovické stanice panu Petru Pavlíkovi, a také Petru Voříškovi, studentovi umění a architektury na TU v Liberci, který pro náš projekt navrhl logo.

Pravidla jsou jednoduchá:

-          v této knihovně si můžete vybrat jakoukoli knihu a odnést si ji s sebou na cesty

-          zapůjčení je bez registrace a poplatku

-          knihu můžete vrátit do stejné, ale i do jiné knihovny podobného typu

-          pokud se vám kniha líbí, můžete si ji ponechat

-          pokud máte knihu, o kterou se chcete podělit s ostatními, dejte ji do police

Prosím, nenoste knihy špinavé, roztrhané, nebo jinak zničené! Vítáno není ani velké množství knih, kterých se chcete zbavit, třeba z pozůstalosti. Knihy by měly být umístěny vždy jen v knihovně k tomu určené, ne v bednách, nebo na zemi. Knihy, které byste chtěli darovat do tohoto projektu, můžete přinést také do dobřichovické knihovny, kde je opatříme logem projektu, a následně odvezeme na nádraží. Omezením této knihovny je tedy pouze její kapacita a otevírací doba čekárny:

po – pá                        3.50 – 21.40

so                                4.20 – 18.25

ne                                4.20 – 20.45

Věříme, že vám knihy z této knihovny udělají radost a zpříjemní vám cestu, ať už pojedete kamkoli. Budeme rádi, když nám napíšete, kam až s Vámi kniha doputovala na e-mail: knihovna@dobrichovice.cz

Příjemné čtení na cestách vám přeje dobřichovická knihovnice Veronika Krecbachová